Шoкyючi нoвuнu!!! Угopщuнa звiльнuть мicцe Укpaїнi в ЄC! Є yмoвa

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Україна поставила Європейський Союз у скрутне економічне становище, припинивши транзит російського газу через свою територію. За його словами, це створило проблеми на енергетичному ринку Європи. Водночас у Міністерстві закордонних справ України відповіли на ці звинувачення, назвавши їх маніпуляцією.

Відповідь України на заяви Угорщини

У відомстві зазначили, що Європейська Комісія вже чітко заявила, що рішення України не мало негативного впливу на енергетичну безпеку ЄС.

 “Єдиною причиною проблем на енергетичному ринку Європи завжди була Росія”, — наголосили в МЗС України. 

Вони підкреслили, що Кремль використовував енергію як зброю, шантажуючи європейські країни.

“З початком агресії Росії проти України країна-агресор стала серйозною загрозою для стабільності та безпеки Європи. Як наслідок, енергетична залежність Європи від російських енергоносіїв добігає кінця”, — йдеться в офіційному повідомленні.

Альтернативи російському газу для Європи

Міністерство закордонних справ України також зазначило, що більшість європейських країн змогли знайти альтернативи російському газу завдяки постачанням з США та Близького Сходу.

“Усі країни ЄС, окрім двох, змогли адаптувати свої енергетичні системи та забезпечити населення та економіку необхідними енергоносіями”, — підкреслили в МЗС.

У свою чергу, Угорщина та Словаччина, як зазначили в Україні, намагаються зберегти свою залежність від Росії, що ускладнює постачання енергоресурсів з альтернативних джерел.

Заяви про енергетичну політику Угорщини

“Якщо Угорщина надає пріоритет зміцненню зв’язків із Росією, а не з ЄС чи США, то це потрібно відверто визнати”, — заявили в МЗС України. 

Вони наголосили, що якщо Угорщина хоче допомогти припинити війну, то має припинити підривати єдність Європейського Союзу та підтримувати енергетичну безпеку та незалежність.

“Україна буде готова зайняти вільне місце в ЄС і НАТО, якщо Угорщина вирішить залишити його на користь членства в СНД чи ОДКБ”, — зазначили в Міністерстві.

Припинення транзиту газу та реакція країн ЄС

З 1 січня Україна офіційно зупинила транзит російського природного газу через свою територію до країн Європейського Союзу та Молдови. Це рішення викликало негативну реакцію з боку окремих європейських країн, зокрема Угорщини та Словаччини, які висловлювали занепокоєння з приводу наслідків для енергетичних постачань.

7 січня, перед зустріччю між представниками України, Словаччини та ЄС у Брюсселі, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо звинуватив Київ у виході з переговорів, хоча сама Україна заперечила ці заяви.

Позиція Угорщини щодо російського газу

Незважаючи на зупинку транзиту газу через Україну, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що країна продовжує вести переговори з Росією та Україною щодо можливості збереження поставок російського газу через територію України. За його словами, імпорт газу з РФ наразі здійснюється через трубопровід “Турецький потік”, однак Угорщина намагається зберегти альтернативні маршрути.

Підсумок

Україна, зупинивши транзит газу, продовжує боротися за енергетичну незалежність Європи та демонструє свою роль у зниженні залежності від Росії. Проте деякі країни, як Угорщина, продовжують шукати шляхи до збереження економічних зв’язків із країною-агресором. В Україні вважають, що це ставить під загрозу єдність ЄС і його здатність протистояти російській агресії.

Джepeлo

👉👉Підпишіться на наш 👉телеграм 👈, щоб першим дізнатися всі новини❗️❗️❗️

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *